Jump to content

διαχωρισμος


Recommended Posts

Αμα ειναι 7 χρονον πιστευω να φενετε απο το καρουμπαλο που εχει το αρσενικο.

Καλως ηρθες στη παρεα μας. :)

Link to comment
Share on other sites

Στο αβαταρ που εχεις πρεπει να ειναι αρσενικο.Στο αρσενικο εξεχει πολυ το καρουμπαλο και σχεδον καλυπτει τα ματια του.Αλλα να ξερεις θελει αρκετες θηλυκες μαζι.Πεσμας μαρικα πραγματα για το ενυδρειο σου :)

Link to comment
Share on other sites

ειναι 500 λιτρα με βραχια λαβας και φυσικο χαλικι ειναι στην κατοχη μου για πανω απο 14 χρονια σαν παλιας τεχνολογιας πασχειαλλα το παλεβω ,εχω εκτος απο την φροντοζα η οπια μλεδιζει ενα βενουστουςκαι ζεμπρες ενα χαρεμι 5 ατομων και φυσικα γεννες απο τον ''πασα'' μου ολα μαζι 15 κοματια.

παλιοτερα ειχα και ενα ζευγος κυρτοκαρα μουρι τα οποια τα εχασα απο αρωστια .

δεν εχω τορα μηχανη για φωτο αλλα κατι θα κανω. :)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ενυδρεο ειναι.Και εγω εχω φροντοζες και το ονειρο μου ειναι καποτε να τους φτιαξω ενα παλατι μονο για αυτα.Αυτο που βλεπω θα ελεγα οτι ειναι αρσενικο,αλλα περιμενε λιγο γιατι υπαρχει ενας καλος φροντοζακιας εδω μεσα ,και εαν το δει το θεμα σου θα μας πει ακριβως.

Ζεμπρα ειναι Αφρικανα?

Link to comment
Share on other sites

Αν και η φώτο δεν είναι η καλύτερη δυνατή, όπως το βλέπω νομίζω είναι αρσενικός, μια καλύτερη φώτο θα βοηθούσε, αλλά από κεφάλι και ουρά, πτερύγια πιστεύω είναι αρσενικός! :)

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι αν φαίνεται βρώμα στο τζάμι ή έχει γδαρθεί το ψάρι! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αν και η φώτο δεν είναι η καλύτερη δυνατή, όπως το βλέπω νομίζω είναι αρσενικός, μια καλύτερη φώτο θα βοηθούσε, αλλά από κεφάλι και ουρά, πτερύγια πιστεύω είναι αρσενικός! :(

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι αν φαίνεται βρώμα στο τζάμι ή έχει γδαρθεί το ψάρι! :thumbup:

Μιλισε ο φροντοζακιας

:):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως δεν ξερω,αλλα συγουρα θελει σωστες κρυψωνες.Δειξε και μια πανορανικη του ενυδρειου.

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε τον κεντρικο μεγαλο βραχο και βαλε πολες πετρες για να δημιουργουνται φωλιες.Αν και δεν ειμαι φροντοζακιας,απο τις δικεσ μου ξερω οτι τους αρεσει πολυ να ειναι μεσα στην σπηλια.

Η πετρες κατι μου θυμιζουν :)

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο,να ξερεις οι φροντοζες θελουν αρκετα ΡΗ για να νιωθουν ανετα.

Link to comment
Share on other sites

λαβα ειναι αλλα εγω τις αγορασα δεν ειμαι απο τους τυχερους να τις εχω τσαμπα χα χα χα :)

:thumbup::(:thumbup:

Ειχα δει σε ενα ενυδρειο με φροντοζες ,που ειχε βαλει πηλινα δοχεια και ειχε σπασει τον πατο τους.Για σκεψου,μου φανηκε καλη ιδεα

Link to comment
Share on other sites

Επικίνδυνη η λάβα για ψάρια που ζούνε κοντά σε πέτρες! (Πιθανός τραυματισμός, πληγή, μόλυνση κτλ) :)

Link to comment
Share on other sites

:):thumbup::(

Ειχα δει σε ενα ενυδρειο με φροντοζες ,που ειχε βαλει πηλινα δοχεια και ειχε σπασει τον πατο τους.Για σκεψου,μου φανηκε καλη ιδεα

δεν υπαρχει προβλημα να χτυπησουν τα ψαρια ?

πολλη εχμηρα τα πηλινα

Link to comment
Share on other sites

Επικίνδυνη η λάβα για ψάρια που ζούνε κοντά σε πέτρες! (Πιθανός τραυματισμός, πληγή, μόλυνση κτλ) :)

Το εχουμε ξανα κουβεντιαση το θεμα.Ολες οι λαβες δεν ειναι αιχμηρες,και οταν πινουν την αλγη τους ειναι μια χαρα.

δεν υπαρχει προβλημα να χτυπησουν τα ψαρια ?

πολλη εχμηρα τα πηλινα

Θα προσεξεις στο σπασιμο και θα ειναι ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε ξανα κουβεντιαση το θεμα.Ολες οι λαβες δεν ειναι αιχμηρες,και οταν πινουν την αλγη τους ειναι μια χαρα.

Δε πειράζει, καλό είναι να λέμε ότι οι αιχμηρές πέτρες είναι επικίνδυνες ! Διαβάζουν και άνθρωποι που ασχολούνται πρώτη φορά με το χόμπι! :(

Με τα "αν" και "θα" ... δεν παίζουμε! :)

Είδες εσύ στη τανγκανικα λάβα? :thumbup:

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=174393

Έγινε επεξεργασία - sarevock
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...