PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Quickshifts, shortshifts και πυργολεβιέδες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 31, 32, 33  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Σεπ 2007, 18:06:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ριξε μια ματια στο www.peugeotsportboutique.com
δεν θυμαμαι αν βγάζει
μπορείς όμως να φτιάξεις ένα σε μηχανουργείο με γυρω στα 200~250ε
(εμείς του πήραμε 170~180 λόγω συνεργασίας του club)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Σέρμπης Κώστας (κώστας)
Μέλος
Μέλος


106 1.3 Rallye, 206 1.6 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 104

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Σεπ 2007, 16:43:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πως το πες αυτο με το κλαμπ?δλδ μπορουμε να κανουμε ομαδικες παραγγελειες η να πουμε οτι ειμαστε απο το κλαμπ?η πρεπει να ειμαι μελος στο συλλογο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Σεπ 2007, 16:58:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να είσαι επίσημο μέλος του Συλλόγου με την καρτούλα σου κλπ κλπ.

ειχε ξεκινήσει ενα group-buy για πυργολεδιέδες αλλά λόγω ιδιαίτερότητας του συγκεκριμένου πράγματος 3 τελικά ενδιαφερθήκαμε και μάλιστα όχι όλοι μαζί αλλά τελικά την "καλή" τιμή την εξασφαλίσαμε σαν κλάμπ "δια παντός" Wink Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Σεπ 2007, 17:18:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πυργολεβιες στο δικο μου μπαινει??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Σεπ 2007, 17:20:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στην προηγούμενη σελίδα

MEMsound έγραψε:
δεν θυμάμαι αν το 307 έχει μοχλικό ή ντίζες
αν μοχλικό τότε κάνει Wink



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Νοέ 2007, 14:30:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπόν στον τελευταία αγώνα των Μεγάρων το ματάκι μου έπεσε σον λεβιέ ταχυτήτων ενός αγωνιάρικου 106...

το "κολποσχέδιο" έχεις ώς εξής.

αντί για ολόκληρο πύργο* μπορεί κάποιος που θέλει να κοντύνει τις διαδρομές του λεβιέ** να σηκώσει την βάση του εργοστασιακού λεβιέ με τον αντίστοιχο αποστάτη*** και φυσικά να προεκτίνει το κάτω μέρος (από την μπίλια και κάτω) του εργοστασιακού λεβιέ (τόσο όσο ο αποστάτης που θα χρησιμοποιηθεί)

η σχετική φώτο
1 αποστάτης
2 εργοστασιακή βαση
3 εξτρα δακτυλίδι για να μην ξεκουμπώνει η μπίλια... συνηθες φαινόμενο στα 106
4 εργοστασιακή μπίλια
5 λεβιε (πάνω μέρος)

Πριν αρχίσετε να ονειρευεστε... μίλησα με τον Τολη (Metal Art) το κόστος βγαίνει κομπλε (θα το εξηγήσω παρακάτω) γυρω στα 120ε και για τα μέλη του PSClub 90ε

Ο αποστάτης αυτός μπορεί να μπεί σε 100% 106, 205, 206 (εκτός rc) κλπ κλπ Pug με μοχλικό και όχι με ντίζες.

Το κομπλέ σημαίνει:
α) αποστάτης (50ε)
β) προέκταση λεβιέ στο κάτω μέρος (δεν φαίνεται στην φώτο αλλά φανταστείτε κάτι τέτοιο, αυτός είναι λεβιές 206) (20ε)
γ) το δακτυλίδι "3" αλλά αλουμινένιο και όχι από τεφλόν όπως της φωτογραφίας (20ε)

Το απόγευμα δω από κοντά τον λεβιέ του 206 και θα υπολογίσω στο περίπου πόσο θα κοντύνουν οι διαδρομές.
Ενδεικτικά αναφέρω ότι στο δικό μου με τον πύργο στο υψος του rcd + το κουικσιφτ η διαδρομή από 3η σε 4η ειναι ακριβώς 6cm.


Σημαντική σημείωση:
με το σήκωμα της βάσης θα σηκωθεί όλος ο λεβιές (το λεβιεδάκι θα πάει πιο πάνω).
Αν σε κάποιον δεν αρέσει αυτό, μπορεί το πάνω μέρος του λεβιέ να κοπεί και να επιστρέψει το λεβιεδάκι στο εργοστασιακό ύψος (αυτό θα οδηγήσει σε επιπλέον μείωση της διαδρομής)

Προσωπικά θεωρώ ότι στο 206 ο λεβιές είναι πάρα πολύ χαμηλά και ότι 4~5 πόντους πιο πάνω θα είναι πολύ καλήτερα.



*στην φώτο είναι ενας ψηλός πύργος. Μπορεί φυσικά να γίνει και πολύ κοντύτερος ανάλογα με τις απαιτήσεις του καθενός

**χωρίς να κόψει την λαμαρίνα θερμοπροστασίας

***(max θεωρω ασφαλές τα 5cm, γιατι δεν ξέρω πόσο ανθεκτικό θα είναι μετά το αντίστοιχα επιμυκησμένο κάτω μέρος του λεβιέ



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
sod (BASILHS)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων


PUG 206 1.4 (8v) Βελτιωμενο στα σημεια

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2079
Τόπος: athina - peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Νοέ 2007, 15:22:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χμ....καλο ακουγεται...... Wink Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Gr@lly (Γιωργος Αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


4 νιτροτουρμπομπιελα

Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 761
Τόπος: Sto kotetsi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Νοέ 2007, 19:31:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάρεσει γιατι με πρόσέχεις....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sod (BASILHS)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων


PUG 206 1.4 (8v) Βελτιωμενο στα σημεια

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2079
Τόπος: athina - peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Νοέ 2007, 01:09:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gr@lly έγραψε:
Μάρεσει γιατι με πρόσέχεις....

Οταν ερθει ο καιροs να αλαξουμε κορωνοπηνιο..... Wink Wink Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Μάρ 2008, 18:44:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δυστυχώς έχω ξενερώσει πάρα πολύ με το quick-shift. Και κρίμα γιατί ο Μάνθος παιδεύτηκε αρκετά για να το βάλει Confused Ναι μεν η διαδρομή του λεβιέ έχει μειωθεί αρκετά, αλλά η αίσθηση είναι πάρα πολύ σκληρή, ακούγονται συνεχώς περίεργοι ήχοι και το σημαντικότερο, δεν μπορώ να κάνω γρήγορες αλλαγές! Αν με δυσκολεύει τόσο πολύ να αλλάξει ταχύτητα, τότε καλύτερα να έχω μεγαλύτερη διαδρομή και να μπαίνει βούτηρο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sod (BASILHS)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων


PUG 206 1.4 (8v) Βελτιωμενο στα σημεια

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2079
Τόπος: athina - peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Μάρ 2008, 18:47:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μηπωs αν αλαζεs καμια βαλβολινη??Κι εμενα κανει θορυβουs οπωs εκανε και πριν το βαλω...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Μάρ 2008, 18:50:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sod έγραψε:
Μηπωs αν αλαζεs καμια βαλβολινη??Κι εμενα κανει θορυβουs οπωs εκανε και πριν το βαλω...


Πριν βάλω το quickshift ήταν σασμάν για σεμινάριο καλής λειτουργίας!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Μάρ 2008, 19:14:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κάτι δεν μου λές καλά

κατα 99% κάνεις πιο γρηγορα την κινηση στα χερια από οτι στα πόδια...
το quick μπήκε μόνο στο λεβιέ.
τώρα πρέπει να μάθεις να κουνάς το ποδαράκι σου λίγο πιο γρήγορα...
(κουνάς το λεβιε όπως πριν χωρίς το quick και ουσιαστικά τον κουνάς πιο νωρίς απ ότι πρέπει = δεν εχεις αποσυμπλέξει ακόμα = οταν ο λεβιες πάει να επιλέξει την επόμενη σχέση τα συχρονιζέ δεν εχουν προλάβει να "επιβραδύνουν" ακόμα τα γρανάζια, για να γίνει ομαλά η αλλαγή = να πατάς το συμπλέκτη λίγο νωρίτερα και πιο γρήγορα = εννοείται ότι μιλάμε για διαφορές σε κλάσματα δευτερολέπτων...)

αλλιώς κάτι δεν εχει γίνει σωστά και θα πρέπει να το δούμε από κοντά με περισσότερο φώς, οπότε εντομεταξύ κάνα κανονικά της αλλαγές.

οχι τιποτα άλλο αλλά εισαι ο πρώτος που "παραπονιέται" για κάτι τέτοιο
Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Μάρ 2008, 19:53:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ζήση, συνήθεια ειναι, μετά απο 2-3μέρες θα σου φαίνεται οκ. Μήπως παραείναι κοντό?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Μάρ 2008, 19:55:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειναι 3+κάτι cm κοντύτερη η διαδρομή σε σχέση με την εργοστασιακή. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Μάρ 2008, 01:28:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
υ.γ. ασε που ο @@άρας ο ζήσης θα το συνηθίσει και δεν θα το πουλήσει τελικά... Laughing


Εγώ που το συνήθισα μπορούμε να το κοντύνουμε κι άλλο? Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Όποτε έχουμε χρόνο, βεβαίως βεβαίως.. Wink


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Μάρ 2008, 02:03:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
κάτι δεν μου λές καλά

κατα 99% κάνεις πιο γρηγορα την κινηση στα χερια από οτι στα πόδια...
το quick μπήκε μόνο στο λεβιέ.

οχι τιποτα άλλο αλλά εισαι ο πρώτος που "παραπονιέται" για κάτι τέτοιο
Wink

+100000000 Cool

Με το Quickshift o επιλογέας του 206 είναι έτη φωτός καλύτερος από μαμά!

Κάποιο λάκκο έχει η φάβα!

Για βάλε φρέσκες βαλβολίνες ELF TRP ή TRZ και ξαναπες μας!


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Μάρ 2008, 20:01:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σήμερα που το έσκισα λίγο στις αλλαγές.... Ίσως να είναι λίγο καλύτερα... Του δίνω άλλη μία μέρα ζωής!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sod (BASILHS)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων


PUG 206 1.4 (8v) Βελτιωμενο στα σημεια

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2079
Τόπος: athina - peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Μάρ 2008, 20:15:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυριο θα σου αρεσει πιο πολυ...... Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Μάρ 2008, 00:56:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
Σήμερα που το έσκισα λίγο στις αλλαγές.... Ίσως να είναι λίγο καλύτερα... Του δίνω άλλη μία μέρα ζωής!


θα στο ξαναπω...
να πατας το συμπλέκτη
ή λίγο νωρίτερα
ή (εστω) με μεγαλήτερη ταχυτητα
απ οτι πριν (πριν = χωρίς το κουκ)

την πεμπτη στην λέσχη θα του ξαναριξω μια ματια να δω οτι ολα ειναι οκ αρκεί να θυμηθούμε να φέρουμε μια μπαλαντεζα για να εχουμε λιγο παραπάνω φως


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 31, 32, 33  Επόμενη
Σελίδα 16 από 33

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2139s (PHP: 67% - SQL: 33%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on